Lekarz radzi, pić dużo wody ...

Czyli o wszystkim co związane jest z naszym osiedlem
klementyna
Posty: 9
Rejestracja: 01 gru 2013, 14:27

Lekarz radzi, pić dużo wody ...

Postautor: klementyna » 04 maja 2016, 14:38

Jak donoszą kolorowe gazety Anglii coraz bardziej popularną poradą lekarska jest nakłanianie pacjentów do picia dużej ilości wody. To najczęściej tę metodę leczenia radzi się przy odchudzaniu.
Jaką pic tę wodę.
Pewnie niegazowaną, mineralną kupowaną w sklepach?
Mnie osobiście pasuje ta z dużą ilością magnezu. Całkowicie dzięki temu pozbyłem się bolesnych skurczy nóg. Ale wody mineralnej nie powinno się pić w nadmiarze, to może kranówki ?
Coraz więcej o tym się mówi, a zakłady wodociągów zaklinają się ze to jest całkowicie bezpieczne. Po aferze w jednym z popularnych marketów gdzie w butelkach zamiast wody mineralnej była kranówka, zastanawiam się czy to nie jest dobry pomysł.
Ale czy dodatkowo filtrować?
Zakład wodociągów mówi że nie trzeba. No ale skoro tak to po co montowali zawory zwrotne? Co z tą wodą która stoi w przewodach jak nas nie ma. Przecież wystarczy jak zakręca nam wodę i już płynie z kranów brunatna breja. Modne jest posiadanie filtrów domowych do oczyszczania wody. Jednak z tego co czytałem należy wybierać te które mają w sobie węgiel kokosowy - [http://proekojp.pl/produkty/wegiel-aktywny/] . Tylko on skutecznie oczyszcza wodę z chloru i różnych takich związków. Słyszeliście coś o tym?

Elimelek
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2015, 18:41

Re: Lekarz radzi, pić dużo wody ...

Postautor: Elimelek » 08 maja 2016, 19:56

Najlepsza w okresie trwania ścisłej diety jest woda mineralna niegazowana, soki warzywne a w mniejszej ilości niesłodzone soki owocowe, najlepiej 100 % niegazowane. W trakcie odchudzania jak i w codziennym życiu bardzo ważne jest dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości wody do picia. Woda stanowi około 60 % masy ciała człowieka i znajduje się w przestrzeniach wewnątrzkomórkowych i pozakomórkowych. Jest rozpuszczalnikiem składników odżywczych oraz zapewnia ich transport. Odpowiednia gospodarka wodna ma istotne znaczenie dla organizmu w procesach trawienia. Woda nie ma kalorii, nie wzmaga też apetytu. Podobnie jak niesłodzona herbata. Dobrym rozwiązaniem w trakcie odchudzania jest picie wody. Zwłaszcza przed posiłkiem. Zaleca się wody nisko i średnio zmineralizowane oraz wody źródlane. Wody gazowane mogą powodować dolegliwości jelitowe, ale jeżeli ich nie masz można pic wodę gazowaną.
------------------------------------------
Źródło : http://wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/d ... apoje.html

Georgealurn
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2017, 09:39
Lokalizacja: Poland
Kontaktowanie:

Lekarz radzi pić dużo wody

Postautor: Georgealurn » 13 sty 2017, 12:11

Nie chodzi mi o parametry wody bo te znam a o skład chemiczny a to jest całkiem coś innego.

magdab
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:50

Re: Lekarz radzi, pić dużo wody ...

Postautor: magdab » 20 paź 2017, 12:51

Dokladnie tak.


Wróć do „Forum ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika