Supelent na cholesterol

Czyli o wszystkim co związane jest z naszym osiedlem
peppa
Posty: 7
Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:46

Supelent na cholesterol

Postautor: peppa » 10 lis 2015, 22:10

Witajcie. Mój mąż, jak się okazało, ma za wysoki cholesterol. Nie jest to może jakiś wysoki poziom, ale lekarz powiedział żeby uważać na dietę i w ogóle pomyśleć też o sporcie. Mąż oczywiście o sporcie nawet nie wspomina (ma dużo pracy, to fakt), dieta - o ile o niej pamięta, to jest ok, ale zdarza się, że zupełnie nie dba o to co je (czyt. je tłusto). Tak więc jest to taka sinusoida - raz jest zupełnie dobrze, sam się nawet pilnuje, żeby za kilka dni zupełnie zapomnieć o zaleceniach. Zastanawiam sie nad zamówieniem dla niego tego suplementu http://www.bcaa.pl/olimp/gold-omega-3-s ... 0kaps.html bo wydaje mi się, że taka 'wspomaganie' by mu sie przydało. Tylko... czy powinnam to konsultować z jego lekarzem prowadzącym? Jak uważacie? Sama się jeszcze waham i nie jestem w stanie zdecydować chyba.

babciabogusia
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 12:40

Re: Supelent na cholesterol

Postautor: babciabogusia » 11 gru 2015, 15:04

Suplementacja nie wystarczy - jak sama wspomniałaś ważna jest dieta - czyli każda cukiernia w Szczecinie i bar szybkiej obsługi jest omijany szerokim łukiem, dużo ruchu i leki, ale te przepisane przez lekarza, a nie jakieś suplementy z internetu, które mogą Twojemu mężowi jeszcze bardziej zaszkodzić! Po co ryzykować?

Grom

Re: Supelent na cholesterol

Postautor: Grom » 23 kwie 2016, 23:36

Spróbuj też zmienić nawyki żywieniowe, bo to naprawdę sporo daje. W sieci znajdziesz wiele artykułów na ten temat, zajrzyj na przykład tutaj wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/diety/dieta-na-obnizenie-cholesterolu.html i powieś sobie na lodówce listę produktów zakazanych :) to krok pierwszy, a drugi, to konsekwencja. Już po kilku dniach zauważysz różnicę.


Wróć do „Forum ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika