Ul. Żyzna

Ulice, chodniki, autobusy
papuga
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2010, 12:49

Ul. Żyzna

Postautor: papuga » 07 lip 2010, 13:14

Witam

Czy dałoby się na tej drodze zezwolić na poruszanie się rowerzystów w przeciwnym kierunku tzn. od Drozdowej w kierunku Żniwnej. jest to strefa zamieszkania, ograniczenie prędkości do 20 km/h, są nawet progi zwalniające, droga jest na tyle szeroka, że spokojnie by się rowerzyści pomieścili z samochodami, a ułatwiłoby mi i innym rowerzystą życie, nie powodując aż tak bardzo zwiększenia ruch na tej ulicy. Nie musielibyśmy jeździć przez ul Szeroką, która jest bardzo ruchliwa. Wystarczyłoby tylko umieścić tabliczkę pod znakiem zakaz wjazdu.

bezrzeczanie
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2010, 22:52

Re: Ul. Żyzna

Postautor: bezrzeczanie » 18 lip 2010, 23:04

Sorry papuga, ale po to ktoś wymyślił drogi jednokierunkowe, żeby bez żadnych wyjątków poruszać się w jednym kierunku, choć korzystam z ulicy żyznej to muszę przyznać, że nie tylko rowerzyści jeżdżą tam pod prąd bo i samochody też, albo dla ściemy cofają przez połowę żyznej, szkoda tylko, że tak mało jest tam patrolów policji. Pozdrawiam

papuga
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2010, 12:49

Re: Ul. Żyzna

Postautor: papuga » 20 lip 2010, 14:27

No właśnie po to ktoś wymyślił ruch jednokierunkowy na tej ulicy, żeby mieszkańcy mogli bezpiecznie się po niej poruszać oraz aby zmniejszyć ruch samochodowy, nikt wtedy nie myślał o rowerzystach. A dopuszczenie ruchu rowerowego pod prąd nikomu by przecież nie przeszkadzało. Ograniczenie jest do 20 km/h to przy takiej prędkości nawet jak auto się będzie musiało na chwilę zatrzymać to się nic nie stanie. Teraz to jak ktoś chce legalnie przejechać to musi przez Szeroką:], a tak ułatwiłoby to sprawę.

Janusz Fert
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2010, 09:18

Re: Ul. Żyzna

Postautor: Janusz Fert » 22 lip 2010, 09:27

Według mojej wiedzy rower i samochód to pojazdy.Nie ma więc możliwości wprowadzenia specjalnego uprzywilejowania dla rowerów (jazdy pod prąd na ulicy jednokierunkowej)!
Dokładnej informacji możesz uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (dział organizacji ruchu) pod adresem: mchareza@um.szczecin.pl

papuga
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2010, 12:49

Re: Ul. Żyzna

Postautor: papuga » 23 lip 2010, 11:24

Czemu nie ma możliwości??? Wiem, że w Gdańsku mają zostać otwarte wszystkie ulice jednokierunkowe w Śródmieściu http://rowery.trojmiasto.pl/Srodmiescie ... 37090.html i jakoś się da.
A tu jest analiza prawna takiego rozwiązania http://www.miastadlarowerow.pl/imgekopr ... odprad.pdf, więc chyba nie ma żadnych przeszkód, aby ułatwić życie rowerzystom.
Wysłałam dwa tygodnie temu maila do ZDiTM, ale do tej pory mi nic nie odpisali, czyli albo olali sprawę, albo list nie spełniał jakiś wymogów formalnych.

papuga
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2010, 12:49

Re: Ul. Żyzna

Postautor: papuga » 03 wrz 2010, 14:04

Ha odpisali mi z WGKOŚ (a dokładnie pan Marcin Charęza mi odpisał:D), może gdybym od razu do nich napisała byłoby szybciej w każdym razie napisali, że sporządzą projekt nowej organizacji ruchu na ul. Żyznej, potem jeszcze musi go zatwierdzić policja. Dowiedziałam się też, że w opiniowaniu jest projekt nowej organizacji ruchu z kontrapasem na ul. Żniwnej. Jeśli się uda to nasza dzielnica będzie pierwszą w Szczecinie, gdzie na ulicy jednokierunkowej rowerzyści będą mogli jeździć pod prąd bez konieczności malowania na jezdni kontrapasa:D

marekdrill777
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2018, 15:41

Re: Ul. Żyzna

Postautor: marekdrill777 » 08 mar 2018, 15:42

Wprowadzam się tam :o
http://www.hondacentrum.pl/


Wróć do „Komunikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika