Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Ulice, chodniki, autobusy
lenio
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:26

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: lenio » 02 gru 2011, 13:28

wiem , wiem :P . A tak na marginesie , ta sprawa nie jest moim punktem honoru myślę ,że domyśla się Pan dlaczego.
Jesli sprawdzą się Pana przypuszczenia , to w Państwie prawa bezprawie będzie zalegalizowane jako prawo.Ja już dość długo przeżyłem w tym kraju i różne cuda widziałem.Myślę , że po zakończeniu tej sprawy szuflady oboje nie zamkniemy.

pozdr. Lech

boro
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2010, 22:19

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: boro » 10 lut 2012, 12:35

Karuzela wciąż się kręci. Prezydent Kądziołka w radiu podczas rozmowy porównuje ulicę Zaściankową (jakby tu tylko o nią chodziło) do Szosy Polskiej, wójt Dobrej w Kurierze Szczecińskim narzeka, że wydaje się pozwolenia na budowę, a o drogach się zapomina (jakby zupełnie nie miała na to wpływu), a tymczasem bagno dróg przykrył śnieg i temat chwilowo zamarzł. Kiedy odtaje sprawdzimy co zrobiono przez te kilka tygodni. Wiadomo, że prezydent Kądziołka pragnie zasięgnąć wiedzy u radnych gminy Dobra. Może to lepszy pomysł niż sięgnięcie po wiedzę pracowników szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego... Tyle, że w planie sesji rady gminy Dobra zaplanowanej na 16 lutego nie ma w porządku obrad dyskusji o drogach w Bezrzeczu. Nie ma nawet słowa o wizycie prezydenta Kądziołki. Ba, w gminie Dobra nie potwierdzono tego wydarzenia. Sesja jest otwarta i każdy może się przysłuchiwać. Wydaje się, że o wizycie prezydenta Kądziołki nic nie wiadomo. Pytanie więc po co ta wizyta? Jest za to zaplanowana dyskusja nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dobra na lata 2012-2025. Wypada mieć nadzieję, że ujęto w niej inwestycje na infrastrukturę komunikacyjną.
Gdyby jednak znalazła się chwilka na rozmowę prezydenta z radnymi lub samą panią wójt, może warto wesprzeć prezydenta. Mój dobry znajomy, podsunął mi zrzut z Map Google i naniesione na nie kilka kolorowych linii. Uznałem, że będzie to z naszej strony takie obywatelskie wsparcie. Bo gdyby się okazało, że przypadkiem będzie mowa o drogach, to te kolorowe kreski na papierze można w przyszłości zamienić na asfalt. I to w realu, nie wirtualnie! Koszt inwestycji dźwignąć po połowie i ludziom, którzy mieszkają w Bezrzeczu wysłać sygnał, że warto tu mieszkać, bo jest infrastruktura, nie tylko sieci sklepów do których nie prowadzi nawet chodnik. Jak finansować budowę? Podpowiedzą mieszkańcy, którzy kupili ziemię w Dobrej. Drugą połowę na pewno znajdzie prezydent Kądziołka. Jeśli na drodze inwestycji będą tereny wojskowe, trudno. Trzeba będzie poligon z miasta przenieść tam gdzie być powinien. Nowa droga przy dobrym planowaniu powinna być już ujęta jako połączenie nie tylko z ulicą Modrą czy "Nowoszeroką" (po przedłużeniu Taczaka), ale również z al. Woj. Polskiego. W planach niestety, jedynie sprzedaż ziemi pod budownictwo.


Obrazek

boro
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2010, 22:19

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: boro » 22 cze 2012, 16:51

Urzędnikom z Dobrej przyjdzie chyba zapłacić za brak wyobraźni i próby zatwierdzenia własnych błędów. Przyjdzie wziąć się do pracy i opracować plan dojazdu do sprzedawanych działek. Myślę, że nie będzie problemu. Deweloperzy budujący osiedla mieszkaniowe mają też zapewne doświadczenie w budowie dróg... Szkoda tylko, że jak zwykle zapłacą za to ludzie, którzy w dobrej wierze inwestowali w swoją przyszłość niemałe kwoty.

http://www.krzekowo-bezrzecze.szczecin.pl/informacje/zazalenie-do-gunb-w-sprawie-samowoli-budowlanej-na-ul-zasciankowej


Wróć do „Komunikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika