Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Ulice, chodniki, autobusy
norbert1973
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2010, 09:23

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: norbert1973 » 21 kwie 2010, 13:12

Do ( Mieszkańca) cyt.Czy Państwo uważacie ze to jest Wasz prywatny folwark? Że możecie swój własny interes załatwiać w taki sposób? Pod przykrywką zmiany organizacji ruchu chcecie uniemożliwić innym swobodne poruszanie po tych ulicach? Fakt jest taki, że przyzwyczailiście się Państwo do mieszkania na końcu świata... przez wiele lat...a teraz, kiedy inni również wpadli na taki sam pomysł, kładziecie im kłody pod nogi i ograniczacie możliwość swobodnego poruszania się po drogach publicznych? PYTAM!! JAKIM PRAWEM?? Jakim prawem rościcie sobie prawo do tych ulic? Nie są Waszą własnością!! Są drogami publicznymi ( na szczęście)!!! Pamiętajcie Państwo również, że wiele osób mieszkających obecnie na terenie gminy to są byli mieszkańcy Szczecina, którzy przez wiele lat dokładali się do wspólnej kasy!! A teraz chcecie Im uniemożliwić za wszelką cenę korzystania z "Waszych" ulic?? koniec cyt.Skoro tak dlugo się dokładałes do ulic na osiedlu to czemu sie przenosisz do gminy ??? niech teraz gmina zapewni ci ulice wyjazdową z osiedla !!! Masz utrudnienia z wyjazdem bo pewnie jazdzisz 80 km/h i wyprzedzasz jeszcze na ulicach osiedla ? Tak na marginesie to jest forum nie gminy Dobra.

mieszkaniec
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:28

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: mieszkaniec » 21 kwie 2010, 15:13

do Norberta.
po 1 Nie jestem Twoim kolegą wobec tego proszę o wiecej szacunku.
po 2 Jeżdżę zgodnie z oobowiązującymi przepisami!!! (Ocenia Pan po sobie pewnie)!!!
po 3 Też mam dzieci i rozumiem problem zbyt szybkiej jazdy po osiedlowych uliczkach!!
po 4 Żyjemy w wolnym kraju....i nikt nie może mi zabronić wypowiadać się...na jakikolwiek
temat, który mnie po częsci dotyczy!!!
po 5 Jak zauważyłem wcześniej to są drogi publiczne w związku z tym każdy kto ma potrzebę
przemieszczania się może z nich korzystać!!!
po 6 Też jestem zainteresowany, żeby ten beznadziejny konflikt w miarę możliwości
rozwiązać!!!
Pozdrawiam

Obywatel
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2010, 16:12

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: Obywatel » 21 kwie 2010, 20:55

Witam.

Czytam z zażenowaniem spory o Zaściankową i podział na Szczecin i Gminę Dobra. Drodzy sąsiedzi, jeździmy po Europie przejeżdżając przez granice Krajów bez zatrzymywania, a tu ktoś porusza kwestie granic administracyjnych między Gminami? Przecież to średniowiecze. Zgadzam się całkowicie z 'Mieszkańcem', koncepcje utrudnienia przejazdu bądź nawet blokady ul. Zaściankowej to nieporozumienie (bezprawne zresztą). Droga publiczna to nie własność. Wcale się nie dziwie, że mieszkańcy domków za Zaściankową (mieszkańcy części należącej do Dobrej) mają pretensje, z jakiej racji ktoś chce blokować, utrudniać przejazdy? Proszę Państwa trzeba sobie jasno powiedzieć, że ul. Zaściankowa i tak jest w dużo lepszej sytuacji niż pozostałe uliczki miedzy np. ul. Kaperską, Kirasjerów, prawie wszystkie są węższe i dwukierunkowe bez progów zwalniających. Rozwiązaniem jest zdrowy rozsądek i egzekwowanie ograniczeń prędkości. Innego rozwiązania nie ma. Szczerze mówiąc jest wiele ulic, które są w dużo gorszej sytuacji niż ul. Zaściankowa, która i tak już ma chyba wszystkie elementy zwiększające bezpieczeństwo, przecież to tor przeszkód, progi, slalomy, kwietniki, zakaz ciężarowek, jednokierunkowosc itd. Liczba aut się zwiększa ale tak jest wszędzie, cena urbanizacji, 10 -15 lat temu w Wołczkowie pasły się krowy przy głównej ulicy, dziś to sypialnia szczecina, kiedyś Koralowa była końcem świata, dziś jeździ po niej tysiące aut. Wartość nieruchomości nawet tych starszych również dzieki nowym domom i sasiadom z Gminy wzrasta, o tym już Sąsiad lubiący podziały administracyjne nie chce pamiętać, ja chyba jestem bardziej obiektywny.

Na Zaściankowej nie można już bardziej utrudnić poruszania się, a co z innymi uliczkami? Ciągle tylko Zaściankowa i Zaściankowa, tutaj chodzi o bezpieczeństwo na każdej ulicy, a nie prywatne wojenki czy jakieś podziały na Szczecin czy Gminę. Po stronie gminy jest wiele domów przy których dzień w dzień przejeżdza nawet więcej aut niż na Zaściankowej i to 4m max 5m (Zaściankowa jest najszersza poza Koralową) od drzwi wejściowych i chyba ludzie to jakoś akceptują i nikt nie sprawdza czy auto jest ze Szczecina, Pyrzyc czy Wrocławia.

Apeluję o rozwagę i np. stały radar na Zaściankowej, wnioski o chodniki, a nie wojny i podziały na Gminę i Szczecin. Ktoś pisze 'wyprowadzałes się do Gminy to teraz niech Ci gmina wybuduje drogi" taki ton rozmowy do niczego nie prowadzi, bo ktos moze odpowiedziec, 'nie podoba Ci sie na Zasciankowej to sie wyprowadz' ;)), a rozwiązania brak. Aut z Zaściankowej i innych ulic nie wyeliminujemy, w mojej ocenie chodzi o to, zeby egzekwować ograniczenia predkosci i zrobic chodniki, dziecko potrącone nie bedzie pytać czy auto bylo ze Szczecina czy Świnoujscia. Co to za roznica? Boli tak samo.

p.s. informacja, że nie jest to forum dla mieszkańców gminy to już przesada. Internet też Sąsiad chce zablokować? To już ksenofobia.

Mieszkaniec dzielnicy.

ernest
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2010, 12:12

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: ernest » 21 kwie 2010, 23:55

...jedna uwaga, po co progi zwalniające przed ulicą ktora wymusza ( przez brak znaków pionowych) pierwszenstwo np. Sobieskiego? i kolejne podobne z ruchem w kierunku Kirasjerów?

ernest
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2010, 12:12

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: ernest » 22 kwie 2010, 00:01

oczywiscie, sprawą ważną sa chodniki, pod ktore miasto odkupilo od niektorych mieszkancow pas ich dzialek, a jesli kierowcy nie chca jezdzic po ludzku to nalezy im sie dyscyplinowanie w postaci progów, radarow i innych wymyslnych rzeczy ;)

norbert1973
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2010, 09:23

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: norbert1973 » 22 kwie 2010, 11:15

Status ulic na osiedlu jest określony jako pieszo -jezdne czyli tak dla informacji są to ulice o ZMNIEJSZONYM NATĘŻENIU RUCHU POJADÓW MECHANICZNYCH. Pieszy ma pierwszeństwo na takich ulicach.Proszę zaobserwować w godzinach porannych 6-8.30 jakie jest natężęnie ruchu i predkosci samochodow .Prawie kazdy pojazd jadacy po naszym osiedlu to pojazd z osiedla gminy Dobra.Najlepiej jest skrócic sobie drogę i pedzić jak pirat nie bacząc na mieszkańców włączajacych sie do ruchu (nagmninne) wyprzedzanie na waskich ulicach gdzie do tego manewru przeszkadzaja zaparkowane samochody. Niekiedy nie pozwala na to sytuacja ruchu pojazdow na wyjscie z posesji wlasnej.Gdzie jest policja i czemu nie egzekwuje prawa ruchu drogowego ? . Przydały by sie takie poranne kontrole radarowe na osiedlu . Może wtedy kultura jazdy by sie troche zmieniła. Jestem za wprowadzeniem znaku zakazu na końcu ul. Zaściankowej w celu zmniejszenia natezenia ruchu na ulicach osiedla.

ascota
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2010, 11:06

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: ascota » 22 kwie 2010, 11:20

Do ''mieszkańca'' to nie są nasze ulice ale ty chyba mieszkasz na osiedlu Bezrzecze i to gdzieś w zaciszu.Pomieszkaj sobie przy Zaściankowej to zobaczymy czy też tak będziesz pisał.A zresztą to na początku jak powstawało osiedle to była mowa że jak już powstanie to mieszkańcy będą do jezdżać ul.Parkową.Też bym chciał jeżdzić na skróty a mieszkać na zaciszu.

mieszkaniec
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:28

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: mieszkaniec » 22 kwie 2010, 19:26

do Obywatela
Bardzo dziękuję:))

do Ascota
Z przykrością muszę powiedzieć, że niestety nie mieszkam w zaciszu...wręcz przeciwnie...ruch jest w tym miejscu..zdecydowanie większy niż na Zaściankowej...oprócz samochodów osobowych...jeździ tą ulicą mnóstwo ciężarówek...
Odnośnie...jeżdżenia "swoimi" drogami... to już ten temat był kilka razy poruszany...i ja go poruszyłem i również bardziej obrazowo"Obywatel".
Muszę Państwu powiedzieć, że czy się to Wam podoba, czy nie jesteśmy sąsiadami...i musimy w tej sytuacji zewrzeć szeregi, a nie powodować dodatkowe konflikty....
Jestem za tym żeby podnieść bezpieczeństwo na drogach osiedlowych "należących" do Was jak i na naszych!!!
Jeżeli chodzi o styl jazdy naszych kierowców...to wcale nie trzeba jak to sugerował Norbert kontrolować tylko nasze okoliczne uliczki...wystarczy popatrzeć na to co się dzieje na ulicach miasta...niestety...ten styl przenosi się również na uliczki osiedlowe!!!
To prawda...trzeba z tym walczyć...taka jazda jest wynikiem braku wyobraźni oraz kultury niektórych "kierowców"!!!
Trzeba ten problem wspólnymi siłami "jakoś" rozwiązać....rzeczowa rozmowa...wydaje mi się, że w pewnym sensie rozwiązałaby problem...
Myślę tutaj o zorganizowaniu spotkania obu osiedli...i rozstrzygnięciu w formie rozmów...tych wszystkich nieporozumień, które występują!!!
Działanie w formie.."ja", "nakaz", "zakaz"...przynosi dużo bardziej odwrotne skutki niż znalezienie kompromisu!!!
Jestem za tym również, żeby Policja lub Straż Miejska...też czasem wyrywkowo krewkich kierowców z całą surowością karała mandatami...nic tak nie działa na niektórych....jak lżejszy o parę stówek portfel!!
Ponadto...tymi ulicami jeżdżą niestety również budowlańcy, którzy nie zawsze interesują się mieszkańcami, ponieważ po prostu nie są stad!!! I dlatego również służby mundurowe powinni wspomóc egzekwowanie ograniczeń prędkości obowiązujących na tym terenie.
Norbert jest za zamknięciem Zaściankowej....ale niestety...jak znam życie to nie jest realne!!!
Po raz kolejny pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie i liczę na rzetelną konwersację...a nie słowne pyskówki...

lenio
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:26

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: lenio » 23 kwie 2010, 15:40

Witam
Jak to czytam ,to dochodzę do wniosku ,że urzędasom o to chodzi abyśmy się spierali i zapominali o tym bałaganie jak nam zrobili.Gdzie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego to rządzi przede wszystkim deweloper , wójt i urząd miasta .A nam stworzono rady osiedla gdzie możemy tyko przedstawiać swoje opinie i spierać się między sobą o sprawy , których być nie powinno..
Jestem za rozwojem miasta i zdaję sobie sprawę , że ta tendencja jest nieuchronna ale pod warunkiem przestrzegania przepisów i zdrowego rozsądku.
Osiedle Bezrzecze oznakowane jest znakiem drogowym „strefa zamieszkania”. Oznacza to , że urząd wydając taką decyzje zobowiązał się do zmniejszenia natężenia ruchu kołowego na tym obszarze (patrz przepisy ruchu drogowego). Otwierając ul.Zaściankową w kierunku gminy Dobra i robiąc osiedle Bezrzecze drogą tranzytową do ich osiedli spowodował odwrotny skutek , łamiący prawo. (chyba ,że zapomniał powyrywać znaki drogowe tak jak zrobił to z zaporą odzielającą oba osiedla).
Diabli biorą jak ogląda się Internet i czyta się oferty o dolinach słońca z setkami mieszkań , osiedlach bzykających świerszczy i kumkających żab , gdzie buduje się domy na bagnach , gdzie uszkadza się stuletnie drenaże powodując degradację środowiska , gdzie pyta się tylko o opinię mieszkańców a i tak robi się swoje wykorzystując układy.
A zmusić tych wszystkich cwaniaków którzy mają chody w urzędach do wybudowania wpierw dróg dojazdowych do osiedli a później blokowisk.
Jak wiecie Prezydent naszego miasta , zatwierdził plan budowy hali sportowej na naszym terenie (na tą inwestycję pieniądze są zatwierdzone) a na budowę dróg dojazdowych - zgadnijcie – są ponoć w rezerwie .Kaktus mi wyrośnie jak dokończą budowę NOWO SZEROKIEJ. Tego w kampanii wyborczej nie było. Planowane są imprezy międzynarodowe, proponuję za tym zawczasu planowć dzień naprzód wyjazdy z naszego osiedla w celu dojazdów do szkół i pracy bo budowa ruszy lada dzień.
Inwestycja NOWO SZEROKIEJ na pewno uzdrowi komunikację zwłaszcza gminie Dobrej gdzie jest zaplanowane połączenie z ul.Wojska Polskiego i tam skierujmy wspólnie wszyscy sily, a nie w strefę gdzie łamane są przepisy o ruchu drogowym i zasady zdrowego rozsądku.

Pozdrawiam, mieszkaniec Zaściankowej. (proszę chociaż tak się podpisywać )

romektomek
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2010, 08:11

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: romektomek » 24 kwie 2010, 08:19

Proszę o stosawnie się do przepisów obowiązujących w strefie zamieszkania
Zgodnie z art. 2 ustawy z 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108, poz. 908 z późn. zmianami) "strefa zamieszkania" jest to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi.
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31.07.2002r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393), określa w § 58 definicję znaku D-40 "strefa zamieszkania". Z przepisu tego wynika m.in., że umieszczone w tej strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę (np. progi zwalniające) mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi.

Szczególne zasady ruchu drogowego, o których mowa w definicji "strefy zamieszkania", to m.in;
• prawo pieszego do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami,
• możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki osoby starszej,
• prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h,

• zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.
Z powyższego zapisu wynika, że w przypadku braku wyznaczonych miejsc do postoju pojazdów, parkowanie w strefie zamieszkania jest niedopuszczalne.

Czas najwyższy poprosić o pomoc straż miejską i policję przecież to na Wasz wniosek umieszczono te znaki. Do dzieła mieszkańcy Zasciankowej!!!!, a może Wam pomóc?


Wróć do „Komunikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika