Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Ulice, chodniki, autobusy
admin
Administrator
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46

Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: admin » 19 kwie 2010, 08:06

Prosimy o wyrażanie swoich opinii nt. planowanej zmiany organizacji ruchu w kwartale ulic: Koralowa, Zaściankowa, Kirasjerów i Podchorążych.

norbert1973
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2010, 09:23

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: norbert1973 » 19 kwie 2010, 09:51

Witam i chcę wyrazic swoja opinie na temat zmian w organizacji ruchu .Według mnie jedynym sensownym wyjściem by było zamknieciecie wyjazdu z osiedla tj. przedluzenie ulicy zaściankowej . Wszelkie zmiany typu jednokierunkowe ulice , progi i inne dziwne rzeczy sa bezsensowne,gdyż i tak dalej bedą jezdzic jak piraci w strefie niby do 20km/h :lol: .Wszelkie wyjscia dzieci na spacer po tych ulicach typu pieszo-jezdne stały sie ryzykowne ze wzgledu na jeżdżących piratów drogowych 80km/h :!: Jestem za postawieniem nie progow zwalniajacych lecz fotoradarow z kamerami lub czeste wizyty policji z radarem w godzinach np .rannych 6.30-8.00. Mieszkancy np. ul. Krzekowskiej czekali 60 lat na wykonanie ulicy , ktora w tej chwili jest niszczona przez ciezarowki jadace z nowego osiedla (ul.Parkowa ,ul. Mietowa itp) czy gmina doklada srodki finansowe na remonty ulic z naszego osiedla czyli Szczecin - Bezrzecze ???

norbert1973
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2010, 09:23

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: norbert1973 » 19 kwie 2010, 09:55

Dlaczego tak póżno temat został poruszony i dlaczego nikt nie pytał o zdanie robiąc ul. Zaściankową jednokierunkową ??????

Nitria
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2010, 09:54

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: Nitria » 19 kwie 2010, 12:18

Moim zdaniem wstawianie kolejnych progów zwalniających nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Faktycznie lepiej gdyby pojawiła się tutaj straż lub policja i przy okazji łapania osób przekraczających prędkość połapałaby tez tych nieustępujących pierwszeństwa.
Natomiast przerobienie ulic na jednokierunkowe jest ciekawym pomysłem tylko może w lepszej konfiguracji niż to pokazano w propozycji. Wydaje mi się że ulice Kirasjerów i Kaperska nie powinny być ulicami jednokierunkowymi, są wystarczająco szerokie aby swobodnie odbywał się nimi ruch w obu kierunkach.
A tak naprawdę wystarczyłoby aby ludzie przestrzegali przepisów odnośnie poruszania się na skrzyżowaniach bo wtedy zwalnialiby przed każdym i byłby spokój z pędzącymi autami.

lenio
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:26

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: lenio » 19 kwie 2010, 16:36

Witam
Całkowicie zgadzam się z norbertem1973.Gmina Dobra niech zadba o swoich mieszkańców .A co do pisma przewodniego urzędu miasta to nie jestem pewien czy można stawiać samochody przy krawężniku (sugestia spowolnienia ruchu samochodów) na ulicy jednokierunkowej w strefie zamieszkania , przepisy mówią inaczej.
Pozdrawiam mieszkaniec Zasiankowej

kamiska24
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2010, 21:42

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: kamiska24 » 19 kwie 2010, 21:52

witam po 1 pierwszym bledem bylo zrobienie najdluzszej ulicy Zasciankowej jednokierunkowa mieszkancy ktorzy mieszkaja w polowie tej ulicy musza przejezdzac polowe swojej ulicy nastepnie cala jedna ulice krzekowska i w zaleznosci kieruja sie albo do zasciankowej lub bo ul rozmarynowej co jest bez sensu przez jednokierunkowa zasciankowa utrudniaja ruch na ul krzekowskiej ktora to jest droga wewnetrzna i w niektorych miejscach jest zbyt waska aby sie mijac szczegolnie gdy zalega na niej snieg....wszystko przez to ze gmina nie zapewnia drogi wyjazdowej mieszkanca nowego osiedla na koncu ul zasciankowej moim zdaniem gmina powinna zapewnic im taka droge a wtedy wszystko wroci do normy dodatkowo powinnym odlaczyc tamto osiedle od starego osiedla czyli od ul zasciankowej wtedy ruch na w/w ul bylby w sam raz i starzy mieszkancy nie musieliby przez to cierpiec a nowi mieszkany moga wyjezdzac ul parkowa kolo petli 74 .tak samo ul kaperska i kierasjerow nie jest zrozumiale jak takie najdlusze ul moga byc jednokierunkowe to utrudnia juz zuplenie ruch zeby wyjechac z osiedla trzeba jezdzic slalomem i objezdzac pol osiedla bez sensu totalnie a wystarczy tylko zamknac wjazd dla tych z nowego osiedla na koncu zasciankowej i bedzie wszystko ok . Decyzja o jednokierunkowych ULICACH jest BARDZO DUZYM BLEDEM !!!!!!!!ODBLOKUJCIE UKL ZASCIANKOWA !!!!

agata
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2010, 21:59

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: agata » 19 kwie 2010, 22:06

Mam mieszane uczucia, co do tej organizacji ruchu...Ale chyba na razie nie ma lepszego rozwiazania. Myślę, że zamknięcie ulicy Zaściankowej dla Bezrzeczan nie wchodzi w grę. Nie łudźmy się też, że zobaczymy policję. Jedyne co możemy zrobić to maksymalnie utrudniać przejazd przez ulice, a więc prog (których nienawidzę) i parkowanie samochodów przy krawęznikach, a nie na poboczach i ruch jednokierunkowy. ja jestem za, zwłaszcza, że wcale nie nadkłada się tak dużo drogi, żeby wyjechaćz własnej posesji. A idąc na piechotę nie będę przynajmniej wiedziała z jakiego kierunku mam się spodziewać samochodu i nie będę musiała dzieci wciągać w błoto na poboczu, bo właśnie na ulicy mijają się dwa samochody...

ernest
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2010, 12:12

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: ernest » 20 kwie 2010, 12:18

Witam wszystkich, jesli chodzi o organizacje ruchu na ulicach Zasciankowa, Kirasjerow i wszystkie prostopadle do nich, podzielam zdanie Norberta 1973 ( niech moc bedzie z nami!)

mieszkaniec
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:28

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: mieszkaniec » 20 kwie 2010, 23:01

Czy Państwo uważacie ze to jest Wasz prywatny folwark? Że możecie swój własny interes załatwiać w taki sposób? Pod przykrywką zmiany organizacji ruchu chcecie uniemożliwić innym swobodne poruszanie po tych ulicach? Ja proponuje przyjrzeć się...mieszkańcom...wspomnianych ulic...kto załatwia swoje prywatne sprawy, poprzez zajmowane przez siebie stanowisko!!! Zaczyna dochodzić do absurdów..."to są nasze ulice" gminnym mieszkańcom niech gmina zapewni dojazd do swojego osiedla!! Ludzie co z Wami?? Uważacie, że to są Wasze ulice?? Postawcie jeszcze tabliczki wjazd możliwy tylko dla numerów zaczynających się od "ZS", "ZPL" - zakaz wjazdu!! Paranoja. Fakt jest taki, że przyzwyczailiście się Państwo do mieszkania na końcu świata... przez wiele lat...a teraz, kiedy inni również wpadli na taki sam pomysł, kładziecie im kłody pod nogi i ograniczacie możliwość swobodnego poruszania się po drogach publicznych? PYTAM!! JAKIM PRAWEM?? Jakim prawem rościcie sobie prawo do tych ulic? Nie są Waszą własnością!! Są drogami publicznymi ( na szczęście)!!! Pamiętajcie Państwo również, że wiele osób mieszkających obecnie na terenie gminy to są byli mieszkańcy Szczecina, którzy przez wiele lat dokładali się do wspólnej kasy!! A teraz chcecie Im uniemożliwić za wszelką cenę korzystania z "Waszych" ulic?? Problemem tego kraju jest to, że najpierw się buduje osiedle, a potem dopiero drogi!! W bardziej cywilizowanych krajach jest odwrotnie!! Należałoby wg mnie...znaleźć rozwiązanie..problemu, a nie działanie w takiej formie!! Jestem pewien, że gdyby odpowiednie służby przyjrzały się temu lobbingowi...mogłyby znaleźć...takie osoby, które wykonując funkcje publiczne załatwiają swoje prywatne sprawy!!! Pozdrawiam bardzo serdecznie.

agata
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2010, 21:59

Re: Zmiana organizacji ruchu na Bezrzeczu

Postautor: agata » 21 kwie 2010, 10:41

Do mieszkańca! Po drogach naszego osiedla poruszają się również piesi i zmiana organizacji ruchu ma służyć również im. Prawdą jest, że odkąd rozrosło się osiedle w Bezrzeczu drogi na naszym osiedlu nie są bezpieczne. Ulicą Kaperską w godzinach szczytu jedzie sznurek samochodów wymuszając pierwszeństwo na wyjeźdżających z Grenadierów, Środkowej itd. Często poruszam się pieszo i wiem jak chwilami jest niebezpiecznie, a szczególnie gdy idzie się z dzieckiem. Przestań więc się wściekać tylko znajdź jakieś sensowne rozwiązanie. Najłatwiej jest krzyczeć nic nie proponując.

A tak w ogóle to mało ludzi jest zainteresowanych tematem zmiany organizacji ruchu. Mozna by pomysleć, że nasze osiedle składa się zaledwie z kilku domów.


Wróć do „Komunikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika